poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Aktualizacja 0.7.0

Nową wersję gry można pobrać pod tym adresem:
https://drive.google.com/open?id=0B_YKEPym2wKDVGJKZk9Vb0pPVk0

Zasady gry można znaleźć pod adresem:
http://tokenbattle.blogspot.com/2016/07/zasady-gry.html

Nowości:
- Dodano możliwość podglądu swojego zestawu żetonów w trakcie gry.
- Dodano możliwość przejrzenia historii ostatnich 5 ruchów w trakcie gry.
- Dodano 5 nowych żetonów (ich omówienie niżej).

Poprawki:
- AI stara się teraz zwracać więcej uwagi na to, czy warto stawiać żetony specjalne w zasięgu żetonu, który może co turę redukować wartość określonych żetonów.

Podglądu swojego zestawu żetonu w trakcie gry


Jeśli gracz wybiera któryś ze stworzonych przez siebie zestawów żetonów, to przeważnie wie co dokładnie się w nim znajduje. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy gracz wybiera losowy zestaw - wtedy nie ma pewności jakie karty żetonów może otrzymywać w trakcie gry. Znajomość takich rzeczy daje graczowi pewną przewagę nad przeciwnikiem, ponieważ może lepiej zaplanować swoją taktykę. Wybranie losowego zestawu żetonów samo w sobie jest wadą, bo takie zestawy są zwykle słabsze od pozostałych, więc nie ma sensu pogłębiać tej wady nieznajomością tali - dlatego teraz w trakcie gry można sprawdzić zawartość zestawu z którego się korzysta.

A co w przypadku grania własnym zestawem żetonów? W takim przypadku gracz także będzie mógł sobie przypomnieć jego zawartość. Wolę aby gra polegała głównie na podejmowania decyzji, a nie zapamiętywania czegoś prostego, co równie dobrze można było sobie raz zapisać na kartce.

Historia ostatnich ruchów w trakcie gry


Mogło się zdarzyć, że gracz mógł z jakiejś przyczyny nie zauważyć jaki żeton został użyty przez przeciwnika. w przypadku nowych graczy problem ten był bardziej nasilony, ponieważ mogą oni nie znać niektórych żetonów/umiejętności, a więc tym bardziej mogli nie wiedzieć co się dzieje na planszy. Dodałem więc do gry możliwość przejrzenie historii ostatnich ruchów, na podstawie której gracz będzie mógł nie tylko sprawdzić jaka karta żetonu została użyta przez przeciwnika, lecz także będzie mógł przeczytać jej opis.

Omówienie nowych żetonów

Do gry zostały dodane następujące żetony:


Umiejętność oznaczona tym żółtym żetonem sprawia, że żetony o wartości mniejszej niż 3 będące jej celem zostaną przemienione w Złote Żetony, czyli żetony które podwajają przyrost ich punktacji ze wszystkich źródeł dwukrotnie. Przykładowo jeśli Złoty Żeton miałby wartość 2, to co turę generowałby 4 punkty. Co więcej: podwojenie przyrostu punktacji wpływa także na przyrost punktacji z innych źródeł, czyli jeśli w pobliżu będą stały żetony zwiększające przyrost pobliskich żetonów, to premia z tych żetonów będzie podwójna. Jeśli takich żetonów będzie wiele, to Złoty Żeton będzie generował bardzo wiele punktów. Dodatkowo żeton ten można zastosować do zmiany niezbyt korzystnego dla nas typu żetonu na inny. Przykładowo jeśli przeciwnik posiada jakiś specjalny żeton z którego czerpie duże korzyści, to możemy zmienić go w Złoty Żeton - co prawda żeton przeciwnika będzie teraz generował 2x więcej punktów, ale utraci inne swoje zalety.


Z kolei ta umiejętność sprawia, że wartość następnego postawionego przez nas żetonu wzrośnie o 1. Z jednej strony może się to wydawać niezbyt korzystne, bo zamiast tego moglibyśmy postawić jakiś żeton który od razu wynagrodzi cenę ruchu, ale z drugiej strony zwiększając wartość następnego żetonu możemy uodpornić go nieco na usunięcie przez przeciwnika, co w niektórych przypadkach zabezpieczy nasz następny żeton. Może to być przydatne gdy korzystamy z żetonów specjalnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz