niedziela, 3 lipca 2016

Aktualizacja 0.3.0

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza niewiele, ale zawsze to kroczek do przodu. Nową wersję gry można pobrać pod tym adresem:
https://drive.google.com/open?id=0B_YKEPym2wKDVGJKZk9Vb0pPVk0

Nowości:
- Od teraz przed rozpoczęciem gry można wybrać dla siebie zestaw żetonów (dotychczas zestaw domyślny trzeba było wybieracz w edytorze zestawów). Dodatkowo w trybie Hotseat i w grze przeciwko AI można wybrać dla przeciwnika dowolny z posiadanych zestawów.
- Od teraz za pomocą klawiszy 1-4 można wybierać z którego stosu kart będą wybierane karty.
- Od teraz animacje wystawiania żetonów będą uruchamiane dopiero po zakończeniu poprzednich animacji żetonów. Dzięki temu wykonanie ruchów wyprzedzających animacje będzie wywoływało mniejszy chaos na planszy.
- Zmieniono ilustracje obszaru działania umiejętności żetonów. Od teraz pokazuje ona obszar 3x3 zamiast obszaru 5x5 (zdecydowałem, że w przyszłości nie będą wprowadzane żetony które wpływają na żetony oddalone o dalej niż 1 pole, więc zmieniłem grafikę na czytelniejszą).

Zmiany i poprawki:
- Naprawiono błąd który sprawiał, że szybkie ponowne wykonanie ruchu w grze przeciwko AI powodowało wykonanie rozkazu w imieniu AI (innymi słowy nie można już wykonywać ruchów zamiast AI).
- Naprawiono błąd który sprawiał, że edytowanie zestawów mogło działać niepoprawnie w trybie LAN jeśli nie było się hostem.
- Naprawiono błąd który sprawiał, że nie dało się zrezygnować z rozpoczętej rozgrywki w trybie Sandbox, przez co nie można było rozpocząć innej gry do momentu rozstrzygnięcia gry we wspomnianym trybie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz